Letni Look, co wybrać by wygrać?!

Len jest niezwykle wspaniałą tkaniną idealnie sprawdzająca się w letnie upały – spowodowane jest to tym, że za pewni nam najbardziej optymalną cyrkulację i możliwość oddychania dla naszej skóry. Polska jest na tyle specyficznym krajem, że występują u nas 4 pory roku, najwspanialszą i najcieplejszą  z nich jest właśnie lato, gdzie temperatury sięgają nawet do 35 stopni. Temperatura ta sprawia, że nie każdy organizm radzi sobie odpowiednio dobrze i  reaguje na nią normalnie. Idealnym wspomagaczem jak okazuje się są odpowiednio dobrane tkaniny. W dzisiejszym poście chcielibyśmy pokazać wam jaką tkaninę najlepiej wybrać latem oraz co możecie zdecydowanie nosić by poprawić swój codzienny LOOK.

Kobiety letnią porą zdecydowanie wybierają krótkie sukienki, które to zapewniają odpowiedni komfort – nie może tutaj zabraknąć szortów jak i spódniczek. Panowie zaś decydują się na zwykły klasyczny T shirt i dobrze dopasowane szorty. W porze letniej duże znaczenie dla nas ma kolor tkaniny i to jest główny czynnik na którym powinniśmy się skupić wybierają letnią stylizację. Zasada jest bardzo prosta im jaśniejsza jest barwa, kolor tym oddziaływanie promieni słonecznych jest mniej uciążliwe. Nie jest tu powiedziane, że musimy stosować krótki rękaw czy nogawki – czasami i długi rękaw jest dla nas dość dużym sprzymierzeńcem.

Powszechnie uważa się, że na największe upały najlepsze są naturalne tkaniny/dzianiny i w dość dużej mierze jest to prawdą. Tylko, że mało kto zwraca uwagę na gramaturę i splot. Modelowa tkanina na lato powinna zapewniać komfort ciału poprzez swobodną wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Musi to być zatem tkanina przewiewna i o dużej higroskopijności ? zdolności pochłaniania wilgoci. Zdecydowanie największy komfort dają tkaniny o splocie płóciennym. Poniższy schemat przedstawia przekrój tkaniny o takim splocie.

Z punktu widzenia dzisiejszego tematu najistotniejsza jest struktura takich tkanin. Jak widać na rysunku, osnowa i wątek nie przylegają ściśle do siebie. Nitki są w pewnej odległości od siebie i  tworzą rodzaj siatki. Dzięki temu powietrze swobodnie przepływa w jedną i drugą stronę – co odpowiada cyrkulacji jaka zachodzi podczas noszenia tej tkaniny.

Typowa tkanina o splocie płóciennym, to len. W połączeniu z dużą higroskopijnością tej tkaniny, można o niej bez wątpienia powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych tkanin na lato. Oczywiście zdarzają się także lny gęsto tkane, ale to raczej rzadkość. Z lnu szyje się koszule, spodnie, marynarki, kurtki. Z racji tego, że len łatwo ulega zagnieceniom, to bardzo często jest on dodatkiem do tradycyjnych tkanin garniturowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *