Jak właściwie dobrać kolory ubrań do siebie?


Przychodzi taki dzień, taki moment, że każda z nas pragnie reorganizować swoją garderobę – letnie ciuchy przekładamy na tylnią półkę zapewniając im godne leżakowanie na przyszły sezon a na pierwszy ogień wysuwają ubrania cieplejsze. Podczas porządków warto zastanowić się czego nam w garderobie brakuje, co tak naprawdę lubimy nosić oraz trzymamy się jednej złotej zasady – “ nie miałeś tego na sobie przez pół roku – pozbądź się tego”. Warto zastanowić się w jakich kolorach dobrze wyglądamy, wiele osób ma z tym problem nie potrafi dobrać odpowiednio do swojej cery, czy koloru włosów odpowiednich tkanin. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy nauczyć was jak zrobić analizę kolorystyczną oraz dopasować jakim typem urody jesteśmy. Do wyboru mamy 4 główne typy i ich krótsze podzespoły. Szczegółowy podział pozwala na bardziej precyzyjny dobór kolorów, które faktycznie będą się z nami idealnie uzupełniać. Barwy pasujące do różnych podtypów mogą się powielać. Oznacza to, że zarówno kobieta lato jak i pani zima będą dobrze wyglądały w podobnych kolorach, chociaż reprezentują zupełnie odmienne typy urody.

TYP URODY: WIOSNA


Jasna

Brak kontrastu barw. Oczy mają kolor jasnoniebieski bądź niebiesko-zielony. Skóra również jasna, bywa wrażliwa, z rozszerzonymi naczynkami.Włosy są bardzo jasne, mogą mieć naturalne złote pasemka. Kolory, które do niej pasują: jasne pastele, m.in. łososiowy róż, brzoskwiniowy, wanilia, ecru, morska zieleń

Ciepła

Brak chłodnych tonów barw. Ciepły odcień cery, oczu jak i włosów. Złote piegi. Przykład gwiazd, które reprezentują ten typ urody: Charlize Theron i Nicole Kidman. Kolory, które do niej pasują: turkus, ciepły brąz, khaki, słoneczny intensywny żółty, morski, granat.

Czysta

Dużo kontrastów, brak szarych pigmentów Jasny ton skóry. Włosy w odcieniach od jasnego, miodowego blondu do delikatnego brązu. Ciepły kolor oczu (zielony, miodowy, turkusowy, brązowy). Kolory, które pasują: barwy bardziej intensywne niż u poprzednich typów wiosen, jednak wciąż w tej samej gamie: turkus, morski, chabrowy, łososiowy.

TYP URODY: LATO 

Jasne

Zbliżone do jasnej wiosny. Włosy w kolorze blond, mogą mieć popielata poświatę. Cera jest bardzo delikatna, ma zimny, a nawet szarawy odcień. Jasny kolor oczu – zielony bądź niebieski, albo mieszanina obu barw. Kolory, które pasują: lila, pudrowy róż, pastelowy cytrynowy, miętowy, wrzosowy, zimny lazurowy błękit.

Chłodne

Bardziej wyraziste niż jasne lato. Źle wygląda w ciepłych barwach. Cera w odcieniu chłodnego beżu. Oczy szare, szaro-zielone bądź szaro-niebieskie.Włosy w kolorze mysiego blondu. Mogą mieć złote refleksy od słońca. Kolory, które pasują:róż, granat, khaki, morski, szmaragdowy, ciemna czekolada, lawenda, ciemny szary.

Oliwkowe / zgaszone

Jasny, nieco oliwkowy kolor cery, ale może też mieć szare odcienie. Oczy piwne bądź brązowe. Włosy od jasnego do średniego brązu. Brak kontrastów. Kolory, które pasują: grafit, pudrowy róż, winna czerwień, cappuccino.

TYP URODY: JESIEŃ 

Ciepła

Zbliżona do ciepłej wiosny. Z tym, że kolory jesieni są bardziej zdecydowane, płomienne. Dużo w niej ciepłych pigmentów. Włosy są rude w różnych odcieniach i intensywności. Oczy maja ciepłą, zazwyczaj brązową bądź pochodną barwę. Cera jasna, mleczna, porcelanowa. Źle wygląda w chłodnych odcieniach. Znana ciepła jesień: Julianne Moore. Kolory, które pasują: intensywne i ciepłe – słoneczny żółty, pomidorowy, brązowy, łososiowy, pomarańczowy, ceglany, khaki, makowa czerwień.

Zgaszona

Szara, nieco podobna do chłodnego lata. Ma ciepły odcień skóry, włosy w kolorze zimnego jasnego brązu bądź nieco mysiego blondu. Oczy w zimnych, zgaszonych odcieniach. Źle wygląda w kontrastowych barwach. Kolory powinny się uzupełniać i współgrać. Kolory, które  pasują: khaki, oliwkowy, butelkowy, kasztanowy, koniakowy, czekoladowy, ceglany.

Głęboka

Ciepłe i głębokie barwy. Zarówno cera, oczy jak i włosy są ciemne, latynoskie. Charakteryzuje je głębia barw. Kolory, które pasują: khaki, orzechowy, oliwkowy, czekoladowy, bakłażan, ciepły beż.

TYP URODY: ZIMA 

Czysta

Charakteryzuje się nasyconymi barwami zarówno włosów, skóry jak i oczu, jednak wciąż są to tony chłodne, mogą wystąpić popękane naczynka. Dobrze wygląda w barwach kontrastowych. Kolory, które pasują: intensywny żółty, biel, czerń, granat, fuksja.

Chłodna

To typowa Śnieżka. Ma zimny, różowo- beżowy bądź chłodny oliwkowy odcień cery, oczy w kolorach szarości oraz kruczoczarne włosy. Źle wygląda w przygaszonych kolorach. Przykład: Liv Tyler, Dita von Teese. Kolory, które pasują: biały, szary, czarny, turkus, fuksja, granat, fiolet.

Głęboka

Południowe i śródziemnomorskie typy urody. Ciepły kolor cery, ciemno-brązowe i czarne włosy oraz oczy. Kolory, które pasują: krwista czerwień flamenco, szmaragdowy, czerń, biel, głęboki brąz.

Musimy pamiętać, że pod uwagę należy brać naturalny kolor włosów oraz odcień karnacji. Znając swój typ urody nie tylko łatwiej będzie Ci określić, w których kolorach wyglądasz dobrze. Przeorganizujesz swoją szafę, a do tego dobierzesz odpowiedni makijaż, który podkreśli Twoją urodę. Jeżeli istnieją kolory, z których nie chcesz zrezygnować, staraj łączyć je z stonowanymi odcieniami tutaj zawsze dobrze sprawdzi się klasyczna czerń. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *