Farbowanie koszulek – zrób to sam

Samodzielne farbowanie koszulek jest świetną zabawą i daje bardzo dużo satysfakcji. Przy pomocy kilku podstawowych kolorów możemy uzyskać niepowtarzalny efekt, który zaskoczy niejedną osobę. Świetnie prezentują się w połączeniu z rurkami i trampkami. Możecie być pewni, że taka stylizacja przykuje zazdrosne spojrzenia znajomych osób. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam stworzyć abstrakcyjny wzór na koszulce.

potrzebne nam będą : 

* biała bawełniana koszulka
* gumki (np. recepturki ale mocne)
* barwnik do farbowania tkanin z bawełny
* małe plastikowe buteleczki
* soda
* miska
* woda
* plastikowe woreczki
* rękawiczki ochronne
* nożyczki

1.Koszulki które chcesz pofarbować wypierz i dokładnie wysusz (nawet jeśli są nowe).
2. Złóż koszulkę w taki sposób jaki wzór chcesz uzyskać 
3. Jeśli chcesz aby wzór był zupełnie przypadkowy zemnij koszulkę i zrób z niej kulkę. Całość przewiąż kilkoma gumkami recepturkami. Im mocniej będzie związana tym wzory będą wyraźniejsze.
4. Jeśli chcesz aby na koszulce była spirala wówczas połóż koszulkę płasko, chwyć ją w środku i obracaj w okół własnej osi. Zrób to bardzo mocno aby barwnik nie dostał się do środka. Zwiąż kilkoma (np. sześcioma) gumkami recepturkami tak samo jak w poprzednim wypadku
5.Tak przygotowane koszulki należy namoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem sody przez około 10-20 minut
6. Zmieszaj ze sobą barwniki aby uzyskać pożądany kolor. Użyj do tego małych plastikowych buteleczek z aplikatorami.  

Koszulkę możesz zafarbować jednym kolorem np. niebieskim – wówczas będzie biało niebieska. Możesz jednak zafarbować ją wszystkimi kolorami aby uzyskać efekt tęczy itp. Zamiast robić dodatkowe kolory w buteleczkach możesz je zrobić również bezpośrednio na koszulce – np. aby uzyskać zielony najpierw polej koszulkę ją kolorem żółtym a następnie w to samo miejsce polej kolorem niebieskim.

Znalezione obrazy dla zapytania farbowanie koszulekZnalezione obrazy dla zapytania farbowanie koszuleklaundry in plastic basins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *